Každý z nás pozná tie dlhé, sychravé jesenné večeri. Všetci by sme sa najradšej zabalili do deky, pripravili si teplý čaj a strávili nejaký ten čas pri telke nič nerobením. Viete ako by sa dal využiť tento čas aktívne a zmysluplne? Dokonca vo dvojici so svojím partnerom. Skúste popremýšľať nad aktivitami, ktoré robíte spoločne vo dvojici. Myslím si, že hodiny tanca v príjemnej a uvoľnenej atmosfére sú ideálnou voľbou pre ďalší spoločný koníček. Naučíte sa základné kroky spoločenských tancov, ktoré využijete na svadbách, plesoch či iných podobných akciách. Tiež sa oboznámite s tým, ako správnym spôsobom vyzvať partnerku do tanca, či základy etikety, ktorá ide ruka v ruke so spoločenským tancom.

KEDY?

Každú nedeľu od 22.09.2019 po dobu 8 týždňov (8 lekcií, trvanie 90 minút)       

KDE?

Kultúrny dom Kolačín

Kurz ZAČIATOČNÍCI

Lekcie sú určené pre úplných začiatočníkov. Tiež pre páry, ktoré si už základným kurzom prešli a chcú získať väčšie sebavedomie v jednotlivých krokoch.
Počas 8 lekcií sa učíme základné kroky tancov waltz, valčík, tango, swing, chacha, salsa, jive, polka, blues. Hodiny sú vedené pomalším tempom a trpezlivým prístupom.

Kurz POKROČILÍ

Lekcie sú určené pre páry, ktoré už majú absolvovaní kurz začiatočníkov.
Počas 8 lekcií sa budeme učiť nové tance rumba, bachata a náročnejšie kroky v tancoch, ktoré už ovládame. Jednoducho si spestríme náš repertoár.

Najčastejšie otázky:

  • Potrebujem tanečného partnera?

Moje lekcie vyučujem pre páry. Venujeme sa zvlášť krokom pánskym a dámskym, preto je partner výhodou. Ak však chcete absolvovať kurz aj sám/sama dvere máte otvorené. Vždy sa môžete informovať, či sa na kurz neprihlásil jednotlivec a ani neviete ako ľahko nájdete partnera na tancovanie.

  • Kedy a ako sa platí za kurz?

Za kurz sa platí celá čiastka vopred prevodom na účet. Všetky potrebné informácie sú spomenuté v prihláške, ktorá sa v prípade záujmu zasiela emailom.

  • Ako sa obliecť na hodiny tanca?

Keďže ide o spoločenský tanec, zvoľte tomu aj vhodné spoločenské, ale stále pohodlné oblečenie.
Páni – nohavice, tričko, košeľa, poltopánky, spoločenská obuv, ľahká športová obuv
Dámy – nohavice, tričko, sukňa, šaty, spoločenská obuv, baleríny
Keďže k spoločenskému tancu patrí aj spoločenské správanie a taktiež úprava zovňajšku tepláky a špinavé tričko nechajme na doma a buďme na tanečnom parkete za dámy a gentlemanov.

  • Čo si so sebou priniesť?

Odporúčam fľašku s vodou, niekedy je potrebné aj tričko na prezlečenie, hlavne dobrú náladu a chuť učiť sa.

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať. Budem sa tešiť na každého z vás.